Sūrio ir vyno skonio keliu

Lankysime Rokiškio mieste, kurio vardas neatsiejamas nuo sūrių. Čia aplankysime įspūdingą Rokiškio šv. Mato bažnyčią, pasivaikščiosime Nepriklausomybės aukšte. Lankysimes EDEN „Patraukliausios turizmo vietovės“ apdovanojimą gavusioje Rokiškio dvaro sodyboje, kurioje dalyvausime edukacinėje programoje „Sūrio kelias“. Vykstam į Anykščius, aplankome antrą pagal dydį, bet žinomiausią Lietuvos akmenį – Puntuką, pasivaikščiosime pirmuoju Baltijos šalyse Lajų taku. Sužinosime vyno gėrimo gaminimo procesą, gamyklos istoriją, išgirsime samolje pasakojimus ir patarimus bei padegustuosime šio čia gaminamų gėrimų.


Ekskursijos vieta arba maršrutas: Vilnius – Rokiškis – Anykščiai.

1 dienos ekskursija.

Ekskursijos kaina: nuo 25 € žmogui.

Nurodyta kaina taikoma 10 – 20 žmonių grupei.

Kas įskaičiuota: Gido paslaugos.

Transportas, maitinimas, apgyvendinimas ir kitos paslaugos – už papildomą mokestį.

Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą. Datos, trukmė, kaina bei programa derinama pagal individualius poreikius.

Nuo 25 asmeniui

SKU0010 Category Tags,

Sūrio ir vyno skonio keliu

Vaizdingais Auštaitijos keliais judėsime link Rokiškio miesto, kurio pavadinimas dažnai asocijuojasi su sūriu.  Ne veltui rokiškėnai savo miestą ir pavadina „sūrių sostine“. Rokiškis tai Šiaurės Rytų Lietuvos miestas, garsėjantis senąja architektūra, gražiomis kultūrinėmis tradicijomis, grafų Tyzenhauzų dvaru.

Pavaikščiosime miesto gatvėmis, akį traukiančia Nepriklausomybės aikšte. Mus nustebins gražuolė Rokiškio šv. Mato bažnyčia. Tai  vienas iškiliausių istorizmo laikotarpio neogotikinio stiliaus statinių.

Bažnyčios viduje Jus nustebins nuostabios gotiškos mistikos vitražų šviesoje: didžiojo altoriaus puošnumas, grafų Tyzenhauzų statulos, rankomis sukurti medžio darbai, 24 balsų vargonai! Joje esantis lobynas ne mažiau įspūdingas. Pasakojama, kad pagal grafo Reinoldo Tyzenhauzo norą, pas jį apsilankę svečiai turėjo vežti dovanas ne jam, o bažnyčiai. Tai ir susidarė nemažas vertybių lobynas.

Rokiškis –  vienintelis Lietuvoje, galintis vadintis tapytų langinių miestu. Langinėmis papuošti pagrindinėje gatvėje esantys namai. Namų puošybos tradicijos atgaivinimo idėja kilo 2003 metais, o 2005 metais langinių tapymas virto projektu, sėkmingai vykdomu jau 15 metų. Čia vykstančiuose pleneruose dalyvauja menininkai iš visos Lietuvos bei kaimyninių valstybių.

Lankysimės grafų Tyzenhauzų dvare įsikūrusiame muziejuje. Apžiūrėsime autentišką dvaro rūmų interjerą, taikomosios dailės dirbinius, garsaus menininko  Liongino  Šepkaus  unikalius medžio drožinius. Beje, Rokiškio dvaro sodyba yra tapusi EDEN „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“  nugalėtoje. Ši santrumpa reiškia (angl. European Destinations of Excellence). Garbingas patraukliausios turizmo vietovės titulas Rokiškio dvarui suteiktas už puikiai įrengtą dvaro ekspoziciją, istorijos ir kultūros puoselėjimą bei jaunosios kartos auklėjimą.

Pasivaikščiosime šalia dvaro įkurtame „kiškių parke“ ir sužinosime, kodėl rokiškėnams taip patinka kiškiai. Dekoratyvios kiškių skulptūros-suoliukai ar krėslai kvies prisėsti pailsėti bei pasimatuoti, ar esi didesnis už kiškio letenėlėse laikomą morką.

Po ekskursijos  dalyvausime  įdomioje programoje  „Sūrio kelias“. Rokiškėnai papasakos apie sūrio gaminimo papročius, tradicijas, supažindins su buities rakandais, kurie buvo naudojami ūkyje gaminant sūrius. O po visko ragausime aukštos kokybės sūrio, kurio bus patiekta net keletas rūšių.

Iš Rokiškio keliausime jau link Anykščių. Čia pakeliausime medžių viršūnėmis – Lajų taku. Tai pirmas toks takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje. Čia pakilsime nuo žemės iki pat medžių viršūnių, o įkopę į jo apžvalgos bokštą, esantį 21 m aukštyje, apžvelgsime Šventosios upės vingius ir garsiojo Anykščių šilelio panoramą.  Pamatysime ir patį žinomiausią ir antrą pagal dydį akmenį Lietuvoje – Puntuko akmenį. Pasak legendos, velnias nešė akmenį didumo sulyg gryčios, ir norėjo užmesti ant Anykščių bažnyčios, bet gaidžiai užgiedojo ir liko akmuo šilelyje.  Jo paviršiuje iškalti lietuvių lakūnų, perskridusių Atlanto vandenyną, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai.

Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokštai matosi iš tolo. Ir nenuostabu, juk ši bažnyčia yra aukščiausia Lietuvoje, jos bokštų aukštis – 79 m. Pakilsime į 33 m aukštyje esančią apžvalgos  aikštelę, nuo kurios kaip ant delno atsivers pats Anykščių miestas, jį per vidurį skirianti Šventosios upė bei miesto apylinkės.

Ar žinojote, kad „Anykščių vyno“ vyną yra ragavusi net Didžiosios Britanijos karališkoji šeima. Pažintinėje programoje „Lietuviškų gėrimų kelionė“ iš arčiau susipažinsime su įdomia „Anykščių vynas“ gamyklų istorija ir produkcija. Profesionalūs, somelje mokslus baigę, „Anykščių vyno“ ekspertai pakvies į gamyklą, jau beveik visą amžių puoselėjančią lietuviškas vyndarystės tradicijas ir ypatingą dėmesį skiriančią natūralumui. Išgirsite šios gamyklos istoriją, prasidėjusią dar 1926-aisiais; susipažinsime su „Vorutos“ vyno gamybos procesais: nuo vaisių ir uogų sulčių spaudimo – iki išpilstymo; klausysimės someljė pasakojimų apie ragaujamų gėrimų skonines ir aromatines savybes, bei supažindinsim su pagrindiniais vyno ir maisto derinimo principais.