Pamatyk, tai ko nematęs, o atrask, tai ko neatradęs!

Aplankysime ežerų  gausa garsų Zarasų kraštą. Pasigrožėsime ežero vaizdais nuo Zarasų apžvalgos rato. Vyksime į Rokiškį, kur aplankysime gražiąją ir dingą Rokiškio šv. Mato  bažnyčią, Lankysimės gavusioje EDEN apdovanojimą Rokiškio dvaro sodyboje. Čia apžiūrėsime joje esančią ekspoziciją, dalyvausime edukacinėse programose „Sūrio kelias“ arba „Arbatos gėrimo valandėlė“.  Arba bus galim vykti į Juodupę ir dalyvauti „Baravykų ir šakočių namai“ edukacinėje konditerijos pamokėlėje.

Vyksime į vienintelį dvarą Baltijos šalyse bei vieną iš nedaugelio Europoje atgimusį ir ūkininkaujantį natūralios žemdirbystės principais Ilzenbergo dvarą. Pasivaikčiosime po jo parką, sudalyvausime šio dvaro gaminamų produktų degustacijoje.


Ekskursijos vieta arba maršrutas: Vilnius – Zarasai – Rokiškis – Ilzenbergo dvaras.

1 dienos ekskursija.

Nurodyta kaina taikoma 10 – 20 žmonių grupei.

Kas įskaičiuota: Gido paslaugos.

Transportas, maitinimas, apgyvendinimas ir kitos paslaugos – už papildomą mokestį.

Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą. Datos, trukmė, kaina bei programa derinama pagal individualius poreikius.

Nuo 25 asmeniui

SKU0013 Category Miestą

Pamatyk, tai ko nematęs, o atrask, tai ko neatradęs!

Jei ieškote vietos, kur galėtumėte išvysti nematytą įspūdingą reginį, o kartu ir atsipalaiduoti, aplankykite unikalų, vienintelį tokį Lietuvoje – Zarasų apžvalgos ratą, nuo kurio atsiveria pasakiškas vaizdas į Zaraso ežerą. Įspūdžiai išliks ilgam! Didžiausias apžvalgos rato pranašumas yra ne jo aukštis (17 metrų), o patraukli aplinka ir išskirtiniai vaizdai. Šis gausiai lankytojų lankomas objektas jau tapo Zarasų miesto vizitine kortele.

Šis Lietuvos regionas lankytojus žavi ne tik savo vandenimis, bet ir vaizdinga bei unikalia sausumos gamta. Jau daug metų iš įvairių vietovių vyksta lankytojai, norintys pamatyti senolį Stelmužės ąžuolą ir įsitikinti, kad tokie gamtos stebuklai iš tikrųjų egzistuoja. Tai vienas iš seniausių ąžuolų Europoje, o Lietuvoje pats seniausias medis. Spėjama, kad jo amžius yra apie 2000 metų. Ąžuolas yra 23 m. aukščio, o kamienui apimti reikia 8-9 vyrų!  Apie ąžuolą sklando legendos ir pasakojimai. Buvo manoma, kad per drevę galima nusileisti į požemio pasaulį, kad po jo šaknimis gali būti lobis, o po šakomis senovėje degusi šventoji ugnis.

Važiuojame į Rokiškį, kurio puošmena yra Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Šią įstabaus grožio šventovę statė grafai Tyzenhauzai, parapijiečiai net 19 metų. Už didžiojo altoriaus galite skaityti visų parapijiečių pavardes, kurie pagal išgales prisidėjo prie bažnyčios statymo. Buvo manoma, kad išlaidos bažnyčios statybai galėjo siekti milijoną rublių! Fundatorių Tyzenhauzų giminė, klausinėjama apie bažnyčios išlaidas, atsakydavo: “Dievas žino, taigi mums nėra reikalo skaičiuoti“. Nors ši šventovė jau akį traukia savo išore, tačiau tikrasis grožis atsiveria jos viduje: Tai didysis altorius, grafų Tyzenhauzų statulos, 24 balsų vargonai, vitražai! Bažnyčioje saugomas ir naudojamas per didžiąsias metų šventes būgnas yra būgno kurį LDK etmonas Mykolas Kazimieras Pacas, kaip trofėjų atsivežė iš 1673 m. laimėto Chotino mūšio. O požemių koplyčioje ilsisi visų trijų Rokiškio dvarą valdžiusių giminingų dinastijų, kunigaikščių Krošinskių, grafų Tyzenhauzų ir grafų Pšezdzieckių, atstovai.

Skubame aplankyti Rokiškio dvarą, kuris 2011 metais buvo pripažintas patraukliausia Lietuvos turizmo vietove.

Dvaro rūmai pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą. Šiandien čia įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra per 100 tūkst. eksponatų! Išskirtinę vietą užima unikali dievadirbio Liongino Šepkos drožinių ekspozicija, bei vienintelė Lietuvoje prakartėlių ekspozicija. Ir tai dar ne visi dvaro lobiai. Apsilankę jame taip pat pamatysime atkurtą dvaro valgomojo interjerą; ypač vertingą eksponatą – 19 a. Rokiškio grafystės žemėlapį. Tai pat pasigrožėsime ano meto madomis – grafienių sukniomis bei grafo kostiumais! Čia galime sudalyvauti edukacijos programose, iš kurių populiariausios “Sūrio kelias”, koks ji ilgas iki pakliūna ant mūsų stalo, arba kaip tikri grafai sudalyvauti arbatos gėrimo cereminijoje iš porcelianinių puodeliū bei išgirsti jos atsiradimo istoriją.

Arba keliaujame į prie pat Latvijos sienos įsikūrusį miestelį paslaptingu Juodupės pavadinimu. Čia „Baravykų ir šakočių namuose“ patapsime tikrai konditeriais ir patys savo rankomis išsikepsime gardumyną.

Su nekantrumu apsilankome Juodupės baravykų ir šakočių namuose. Čia patys išsikepsime gardumyną. Savomis rankomis pilsime šakočio ragelius ar lipdysime baravykus.

Kelionę po šį nepakartojamą regioną baigiame Ilzenbergo dvare. Laikas čia tikrai neprailgs, nes pamatyti tikrai yra ką. 1515 m. baronas Berntas fon Kersenbrokas įkūrė Ilzenbergo dvarą. Jam prigijo vokiškas pavadinimas Ilsen berg, reiškiantis Ilzės kalną.

Prabėgus 500 metų, dvaras sugrįžo prie savo istorinių šaknų. Tai vienintelis dvaras Baltijos šalyse bei vienas iš nedaugelio Europoje atgimęs ir ūkininkaujantis natūralios žemdirbystės principais.  Čia išpuoselėtas 14 ha angliško tipo parkas. Laisvai ganosi dvariškos žasys. Tvenkiniuose gyvena juodųjų gulpių porelė. Galima pasisveikinti su netoliese gyvenančiomis avimis, vištomis, karvėmis. Čia rasite šiauriausiai Lietuvoje esantį vynuogyną. Parką taip pat puošia įvairios meniškos skulptūros. Neįmanoma nepastebėti 500 metų galiūno – Ilzenbergo dvaro ąžuolo!  Nepamirškime nueiti ir į Meilės salą Ilgio ežere, kurio kitame krante matosi kaimynė Latvija. Sakoma, kad šioje saloje ištarti meilės žodžiai išlieka visam gyvenimui… Čia rojus žemėje, ar ne?..

Taip pat šiame dvare besigrožėdami aplink mus supančia aplinka, ragausime ir čia pagamintų produktų skonių bei kvapų pasaulį. Čia įvairūs natūralūs maisto produktai saugomi tarsi maisto muziejuje ir ragaujami, kad neužsimirštų. Degustacijos metu ne tik paragausite įvairių natūralių lietuvių mėgiamų produktų, bet ir sužinosite kaip jie gaminami, kodėl jie tokie vertingi ir skanūs.