Atrask Saulės miestą Šiaulius ir jo apylinkes

Vienos dienos kelionėje aplankysime Burbiškio dvarą, kurį supa peizažinio tipo dvaro parkas, puoštas tvenkiniais, kuriuose yra net 15 salų. Iš čia vyksime į garsųjį Kryžių kalną, kuriame lankėsi ir meldėsi pats popiežus Jonas Paulius II. Šiandien čia priskaičuojama per 100 tūkstančių kryžių! Sužinosite apie į UNESCO įtrauktą kryždirbystę. Šiaulių mieste aplankysime vieno iš turtingiausio 19-20 a. pramonininko Chaimo Frenkelio vilą, lietuviškų saldainių fabriko „Rūta“ šokolado muziejų arba Šiaulių dviračių muziejų. Kurtuvėnų miestelyje išvysime 18 a. barokinį medinį svirną ir paragausime pagal slaptą receptą pagamintą penkias dienas brandinto kumpio arba aplankysime Kurtuvėnų dvaro žirgyne gyvajį žirgo muziejų.


Ekskursijos vieta arba maršrutas: Vilnius – Šiauliai.

Objektai: Burbiškio dvaras – Kryžių kalnas – Frenkelio vila –   Saldainių fabriko „Rūta“ muziejus –  Dviračių muziejus –  Kurtuvėnų dvaro svirnas (5 dienas brandinto kumpio degustacija)  ARBA: Gyvasis žirgo muziejus.

1 dienos ekskursija.

Nurodyta kaina taikoma 10 – 20 žmonių grupei.

Kas įskaičiuota: Gido paslaugos.

Transportas, maitinimas, apgyvendinimas ir kitos paslaugos – už papildomą mokestį.

Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą. Datos, trukmė, kaina bei programa derinama pagal individualius poreikius.

Nuo 22 asmeniui

SKU0019 Category Miestą

Atrask Saulės miestą Šiaulius ir jo apylinkes

Šiauliai – tai ketvirtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas, dažnai dar vadinamas Saulės miestu, o kartais net ir dviračių sostine. Jis garsėja savo vieninteliu šalyje esančiu dviračių muziejumi, Chaimo Frenkelio vila, lietuviškų saldainių fariku „Rūta“ ir ne tik.

Pažintį su šiuo kraštu pradedame nuo Burbiškio dvaro, kuris labiausiai išgarsėjo nuo čia vykstančios tulpių žydėjimo šventės. Peizažinio tipo dvaro parkas, užimantis 28 ha pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra net 15 salų. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį uždarą kiemą, todėl primena tvirtovę. Parke gausu skulptoriaus Kazimiero Uliansko darbų: poeto Adomo Mickevičiaus paminklas (pastatytas 1911 m.), Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas (pastatytas 1912 m.), didingi parko vartai, liūtų tiltas. Parke įrengti takai, tvenkinių salos sujungtos net 12 tiltelių, pasivaikščiokime!

Toliau keliaujame į Kryžių kalną. Viduramžiais ant šio kalno stovėjusi medinė pilis, kurią sunaikino Livonijos kariuomenė ir ilgus amžius kalnas stovėjo plikas. XIX a. viduryje ant piliakalnio, liaudies vadinto Pilies kalnu, imta statyti kryžius. Vietos gyventojai pasakoja, kad pirmieji kryžiai pastatyti meldžiant Dievą sveikatos. Anot kitų pasakojimų, kalne kryžius imta statyti 1863 m. sukilime žuvusiesiems atminti. Numalšinusi sukilimą caro valdžia uždraudė statyti kryžius – žmones, kurių sodybose stovėdavo kryžius, bausdavo, o kryžius griaudavo. Maldingi žmonės nė neketino atsisakyti statyti kryžius, tačiau rinkdavosi atokesnę vietą, tokia ir buvo Kryžių kalnas. Tad Kryžių kalnas yra ir visas kliūtis įveikiančios tikėjimo stiprybės ženklas. Pats svarbiausias įvykis Kryžių kalno istorijoje, išgarsinęs jį visame pasaulyje, – popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymas 1993 m. Šventasis Tėvas meldėsi Kryžių kalne, aukojo šv. Mišias prie kalno pastatytoje koplyčioje ir kreipėsi į susirinkusią didžiulę tikinčiųjų minią. Šiandien čia priskaičuojama per 100 tūkstančių kryžių!

Skubame į Saulės miestą – Šiaulius. Juose per stebuklą išlikusi 19 – 20 a. vieno iš turtingiausio to meto pramonininko Chaimo Frenkelio vila. Joje buvo įgyvendintos visos XX a. pradžios technikos naujovės: vandentiekis, centrinis šildymas, elektra, telefonas. Ir šiandien tai išskirtinė Šiaulių erdvė. Unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Šalia vilos pavaikčšiosime moderno stiliaus parke.

Pats laikas pasmaližiauti ir apsilankyti „Rūtos“ šokolado muziejuje. Čia užsukus tampa aišku, kur auga „šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip amžiams bėgant keitėsi jo vartojimo tradicijos. Čia pasakojama ir apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus bei ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: galima nusifotografuoti ir el. paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų, susijusių su šokoladu.

Šiauliai neatsiejami nuo dviračių. Kartais jie pavadinami ir šios dviratės priemonės sostine. Ilgus metus čia veikė Šiaulių dviračių ir variklių gamykla „Vairas“. Užsukime į vienintelį šalyje dviračių muziejų. Muziejuje iki šiol yra eksponuojama visa dviračio vystymosi istorija nuo 18 a. iki šių dienų. Tarp įdomiausių eksponatų pamatysime – 19 a. pab. Žagarėje sumeistrautą namų darbo lietuvišką dviratį; šimtmetį skaičiuojantį geležinį vaikišką triratuką ir kt.

Iš Šiaulių vykstame į Kurtuvėnų dvarą. Jis priskiriamas prie pačių seniausiųjų Lietuvos dvarų, menančių 15 – 16 a. XX a. pradžioje Kurtuvėnų dvaras buvo ne tik krašto ekonomikos, bet ir kultūros centras. Čia vaikus mokė Povilas Višinskis, pas jį svečiuodavosi rašytojai Jonas Biliūnas, Žemaitė, Šatrijos Ragana. Pro Kurtuvėnus ėjo knygnešių keliai. Šiandien Kurtuvėnuose vertingiausias pastatas yra unikalus 18 a. barokinis medinis svirnas.

Pažintį su šiuo kraštu baigiame ypatingo kumpio degustacijoje. O kokia netikėta įdomybė – skanumynas čia mūsų laukia. Tai vienintelis Lietuvoje net penkias dienas brandintas kumpis! Tyrimų metu, buvo surinkti šio krašto tradicinių patiekalų receptai. Ir vienas iš įdomiausių  – tai šis penkias dienas brandintas kumpis, kuris nuo seno būdavo ruošiamas per didžiasias šventes. Skubame išskanauti kumpį!

ARBA

Pažintį su šiuo kraštu baigsime gyvajame žirgo muziejuje.  Kurtuvėnų dvaro žirgynas įsikūręs įspūdingos gamtos apsuptyje alsuojančia ramybe, tačiau tuo pačiu čia verda savas gyvenimas – žirgyne gyvena virš 30 žirgų. O ką pasirinksime priklauso tik nuo mūsų – ar jojimo pamoką, o gal pasivažinėjimą autentiška karieta?