Baltos lankos, juodos avys

Keliausime į kraštą, kuris padovanojo Lietuvai ne vieną garsų rašytoją ar poetą – Anykščius. Aplankysime Liudvikos ir Stanislovo Didžiulų sodybą-muziejų, menančią spaudos draudimo ir knygnešių laikus, kurioje pamatysime uždraustų knygų autentišką slėptuvę. Apsilankysime žymių rašytojo A. Žukausko-Vienuolio memorialinį muziejų ir A. Baranausko klėtelę. Užkopsime į J. Biliūno „Laimės žiburį“. Aplankysime Šeimyniškėlių piliakalnį, kur manoma stovėjusi Mindaugo Vorutos pilis.  Lankysimės vieninteliame Lietuvoje Arklio muziejuje. Edukacinėje programoje sužinosime apie bčių gyvenimą ir vaško produktus, patys nusiliesime sau žvakę. Aplankysime Puntuko akmenį, antrą pagal dydį Lietuvje, ir pasivaikčiosime Lajų taku, pirmuoju tokiu taku Baltijos šalyse.


Ekskursijos vieta arba maršrutas: Vilnius – Anykščiai.

1 dienos ekskursija.

Nurodyta kaina taikoma 10 – 20 žmonių grupei.

Kas įskaičiuota: Gido paslaugos.

Transportas, maitinimas, apgyvendinimas ir kitos paslaugos – už papildomą mokestį.

Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą. Datos, trukmė, kaina bei programa derinama pagal individualius poreikius.

Nuo 29 asmeniui

SKU0020 Category Miestą

Baltos lankos, juodos avys

Turbūt nerasime tiek legendomis ir padavimais apipintos vietovės kaip Anykščių kraštas, turinčio tiek daug vaizdingų apylinkių ir įdomių lankytinų vietų. Čia rasime ir garsių lietuvių literatūros klasikų Antano Baranausko, Antano Vienuolio, Jono Biliūno gimtąsias vietas.

Vyksime į Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių sodybą-muziejų. Spaudos draudimo laikotarpiu sodyboje buvo spaudos platinimo centras. Priemenėje iki šiol išlikusi senoji spinta, nuo žandarų akių slėpusi įėjimą į tarpsienį, kur buvo laikoma draudžiama lietuviška spauda, atgabenta knygnešių. Čia vaizdinės medžiagos, pasakojimo ir užduočių dėka įsigilinsime į knygnešystę kaip istorinį reiškinį, įvertinsime lietuviškos spaudos kelio sunkumus istorijos tėkmėje, rašysime žąsies plunksna, žaisime improvizuotame žaidime „Knygnešiai-žandarai“.

Aplankysime pirmąjį memorialinį muziejų Lietuvoje – poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelę, kurioje sukurta garsioji poema „Anykščių šilelis“, rašytojo Antano Vienuolio-Žukausko memorialinį namą-muziejų, kuriame įrengta ekspozicija, susijusi su rašytojo gyvenimu ir kūryba.

Užkopsime ir pasieksime „Laimės žiburį“. „Laimės žiburys“ – antkapinis paminklas rašytojui Jonui Biliūnui ant Liudiškių kalvos.  Čia rašytojas ir palaidotas, o ant jo kapo pastatytas paminklas pavadintas „Laimės žiburiu“. Tuo, kad ši kalva stebuklinga ir čia galima pasisemti laimės tiki ne tik vietiniai anykštėnai, tačiau ir čia atvykstantys svečiai iš visos Lietuvos. Tiesa, trokštant, kad noras išsipildytų reiktų jį sugalvoti lipant stačiais 86 pakopų laiptais Laimės žiburio link, su niekuo nesikalbėti.

Laiku nusikelsime šimtus metų atgal, kuomet Lietuvos teritorijoje stovėjusios medinės pilys. Vyksime į Šeimyniškėlių piliakalnį, ant kurios kadais stovėjo pati didžiausia pilis Rytų Lietuvoje. Spėjama, kad čia buvusi Lietuvos valdovo Mindaugo pilis. O šalia piliakalnio įrengtame viduramžių pilies kieme išmėginsime akies taiklumą ir rankų stiprumą šaudant iš lankų ar mėtant ietį.

Nuvykę į vienintelį Lietuvoje Arklio muziejų, kuriame sužinosime daugybę įdomybių apie arklį, žemės ūkio įrankius ir transporto priemones, pamatysime ir unikalius filatelijos, karo ir medžio drožinių eksponatus. Turėsime galimybę pajodinėti arba pasivažinėti arklio traukiama bričkele.

Arklio muziejuje taip pat apsilankysime tikroje 20 a. pradžią menančioje aukštaitiškoje sodyboje, kurioje mus pasitiks šeimininkė. Čia kalbėsime apie bites ir senosios bitininkystės tradiciją, bičiulių šventes. Šeimininkė papasakos ape bičių produktus, jų naudą ir pritaikymą senovėje bei dabartyje. Sužinosite apie vašką, jo panaudojimą įvairiose srityse, žvakių gamybos būdus. Patys galėsime išbandyti vieną seniausių iš jų – žvakių liejimą ant ratelio, ir kiekvienas nusiliesite žvakelę. Vaškui stingstant, skanausite kaimiškas vaišes ir pažaisime senovinius lietuvių žaidimus.

Čia pakeliausime medžių viršūnėmis – Lajų taku. Tai pirmas toks takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje. Čia pakilsime nuo žemės iki pat medžių viršūnių, o įkopę į jo apžvalgos bokštą, esantį 21 m aukštyje, apžvelgsime Šventosios upės vingius ir garsiojo Anykščių šilelio panoramą.  Pamatysime ir patį žinomiausią ir antrą pagal dydį akmenį Lietuvoje – Puntuko akmenį. Pasak legendos, velnias nešė akmenį didumo su lyg gryčios, ir norėjo užmesti ant Anykščių bažnyčios, bet gaidžiai užgiedojo ir liko akmuo šilelyje.  Jo paviršiuje iškalti lietuvių lakūnų, perskridusių Atlanto vandenyną, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai.