Gariunai

ETVA Travel > Pramogos > Shopping > Gariunai

showthumb.php
Verslo parkas „Gariūnai“ šiemet švęs 20-tąsias savo gyvavimo metines. Nuo pat įsikūrimo pradžios Gariūnai yra visos Lietuvos smulkiųjų prekybininkų, gamintojų, siuvėjų, mezgėjų, amatininkų produkcijos realizavimo vieta. Pereinamuoju šaliai laikotarpiu, kai daug žmonių neteko darbo, turgavietės atsiradimas buvo socialinis – ekonominis reiškinys būdingas daugeliui Rytų Europos postkomunistinių šalių. Darbas turgavietėje suteikė galimybę tūkstančiams žmonių išmėginti save versle ir apsisaugoti nuo didėjančio nedarbo. Būtent Gariūnai prieš 20 metų davė Lietuvai pirmąsias rinkos ekonomikos pamokas.
          Šiandien Gariūnai – stambus tarptautinis verslo parkas, kuriame dirba apie 10 000 smulkaus ir vidutinio verslo atstovų. Jau dvidešimt metų čia važiuoja ir prekes perka kaimyninių šalių  – Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos verslininkai – mažų parduotuvių, mugių, turgaviečių prekiautojai, kurie vėliau prekes parduoda savo šalyse. Gariūnuose dirbančių žmonių tarptautinė verslo integracija į kaimyninių šalių rinkas, eksportas šiandien ženkliai padeda Lietuvos verslininkams išgyventi ekonominio nuosmukio laikotarpį šalyje. Darbas turgavietėje tūkstančiams žmonių tapo šeimos verslu.
          Gariūnų turgavietės darbą organizuoja ir koordinuoja UAB „Jurgena“, UAB „Posūkis“ ir UAB „Geruda“. Per 20 metų įmonės padarė milžiniškas pastangas, kad darbas turgavietėse nebūtų traktuojamas, kaip neprestižinis ir nebūtų paribio erdvėje socialiniu požiūriu, atmetant nuo sovietinių laikų įdiegtą darbo sampratą, jog veikla turguje traktuojama, kaip nedarbas. Įmonės organizuojančios turgavietės darbą ir čia dirbantys verslininkai atlaikė didžiulį politinį spaudimą dėl savo veiklos egzistencijos. Atlaikė ir stambaus verslo norą – sunaikinti Gariūnus, kaip konkurentą rinkoje. Ilgametė kova dar labiau visus subūrė. Šiandien Gariūnai yra rimtas mažmeninės rinkos dalyvis ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Per visą šį laikotarpį įmonės gerino darbo sąlygas verslininkams, padarė didžiules plyno lauko investicijas. Turgavietės rekonstrukcija kiekvienais metais įgauna vis didesnį pagreitį. Šalia modernių geltonų prekybos paviljonų  2008 m. buvo pastatytos trys didelės stacionarinės palapinės, kuriose sėkmingai dirba prekiautojai autodalimis, buitine technika, baldais, santechnikos įranga, darbo instrumentais ir t.t. Darbo vietų gerinimas pagal prekybos pobūdį ir prekių segmentą vyksta pastoviai.
          Ateityje Gariūnų Verslo Parke UAB „Posūkis“ teritorijoje numatyta pastatyti dviejų aukštų komercinį statinį, kuriame veiklą vykdys Lietuvos smulkieji verslininkai. Statinyje numatyta įrengti ūkininkų turgų, kur bus prekiaujama išskirtinai lietuviška produkcija.
          Gariūnų Verslo Parko pagrindiniu strateginiu tikslu išlieka – užtikrinti darbo vietas tūkstančiams smulkaus ir vidutinio verslo subjektų, būti lyderiu smulkaus ir vidutinio verslo prekybos ir paslaugų sektoriuje Pabaltijo šalyse.               

badge