SIDABRINIO AMŽIAUS POETAI

ETVA Travel > Kelionės > Vilnius – Sankt-Paterburgas > SIDABRINIO AMŽIAUS POETAI

37640922
Ekskursinė–pažintinė programa
moksleiviams (4 dienos/3 naktys)
 
SIDABRINIO AMŽIAUS POETAI
 
Ах, Петербург, все в тебе очень странно,
Серебряно-призрачный город туманов.
 
Sidabrinis amžius – rusų poezijos suklestėjimo metas XX amžiaus pradžioje, kurio metu atsirado daug poetų, kurie propagavo naują, skirtingą nuo senų idealų, estetiką. Pavadinimas „Sidabrinis amžius“ kilo iš analogijos su „Auksiniu amžiumi“. Sankt-Peterburge yra daug vietų, susijusių su šiuo laikotarpiu.
 
1 diena
Dienos metu apžvalginė ekskursija Pskovo mieste ir pietus.
Vėlyvas atvykimas į Sankt-Peterburgą.
Vakarienė.
 
2 diena
Pusryčiai
Apžvalginė ekskursija autobusu „Sidabrinio amžiaus Peterburgas“
(aplankant A.A. Achmatovos muziejų)
 
Siūlome jums teminę ekskursiją apie sidabrinio amžiaus poetus, gyvenusius Sankt-Peterburge ir kūrusius unikalų reiškinį rusų kultūroje – auksinį poezijos amžių. Ekskursijos metu susipažinsite su XIX amžiaus literatūros salonais, kur verdavo politinės diskusijos, buvo aptariama Rusijos ateitis ir formuojamos busimos sidabrinės kartos asmenybės. Verta paminėti Viačeslavo Ivanovo ‚Bokštą“, kuriame lankėsi nemažai garsių tų laikų asmenybių – Nikolajus Berdiajevas, Nikolajus Gumiliovas, Ana Achmatova, Aleksandras Blokas, Zinaida Gippius, Fiodoras Sologubas, Andrejus Belys ir kiti.
Ekskursija pasibaigs A. A. Achmatovos muziejaus aplankymu, kuris yra Sankt-Peterburgo centre. Čia Ana Achmatova gyveno beveik 30 metų, nuo 1920-ųjų vidurio iki 1950-ųjų pradžios. Muziejus buvo atidarytas 1989 metais, minint poetės gimimo šimtąsias metines.
 
Pietus
Vakarienė
 
3 diena
Pusryčiai
Jekaterinos rūmų aplankymas
Netoli Sankt Peterburgo, Puškino mieste pastatyti Jekaterinos rūmai pakeri savo grožiu ir ištaigingumu. 1717 metais pastatyti rūmai buvo skirti Jekaterinai I. Pastatas buvo keletą kartų atnaujinamas XVIII amžiuje ir ne kartą keitė savo atspalvius – iš baltos į auksinę, vėliau į alyvuogių spalvą, tuomet atgal į auksinę ir šiandien galime grožėtis mėlynos, baltos ir auksinės spalvų deriniu. Manoma, kad imperatorienė Elžbieta buvo ekstravagantiškiausia Jekaterinos rūmų „dizainerė“, kurios nurodymais pastato fasado apdailai buvo panaudota net 100 kilogramų gryno aukso. Vėlesnieji rūmų valdovai manė, kad auksiniai visų rūmuose esančių statulų dažai buvo pernelyg pompastiški, todėl juos pakeitė kiek nuobodžia žalsva spalva, kuri buvo panaudota ir fasado dažymui. Kai kurios statinio dalys per laiką buvo nugriautos, vėl perplanuotos ir atstatytos. 1837 metais carai Aleksandras ir Nikolajus I inicijavo nuostabių Stasovų laiptų statybas. Deja, didžioji dalis Stasovų interjero detalių buvo sunaikintos Antrojo pasaulinio karo metais, kai Jekaterinos rūmai buvo naudojami Vokiečių kareivių karinėms pratyboms. Šiandien iš 57 rūmų salių yra visiškai atkurtos 29.
Pietus
Carskoje Selo imperatoriškasis licėjus
1811 m. rudenį atidarytas licėjus Carskoje Selo, netoli Petrapilio yra priveligijuota mokslo įstaiga bajorų vaikams, kuri pasakoja apie A.S. Puškino jaunystę (1811 – 1817 metai) ir apie jo poezijos gimimą. Muziejuje yra atkurta autentiškos sąlygos, kuriose gyveno ir mokėsi pačios ryškiausios laidos licėistai, kuri vėliau buvo pavadinta Puškino vardu.
 
Vakarienė
Laisvas laikas.
 
4 diena
Pusryčiai
Išvykimas
 
Į programų kainą įeina:
1) Gido paslaugos;
2) Kelionių vadovo paslaugos;
3) Muziejaus bilietai;
4) Apgyvendinimas viešbutyje;
5) Maitinimas pagal programą.

Į kainą neįskaičiuota:

(*) Rusijos viza. Vizų kainos gali keistis; registracijos mokestis Sankt Peterburge; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
Pastabos:
objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Priklausomai nuo grupės atvykimo laiko/sezono/žmonių skaičiaus/papildomų paslaugų arba pagal jūsų poreikius įmanoma pakeisti:
1) programos tematinių dienų turinį ir trukmę;
2) programos kainą vienam žmogui.

badge